Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktivity 2017/18

Otvorenie domčeka a prvé jazdy detí

Dňa 1.12. 2017 za prítomnosti starostu obce sme sa stretli na mutifunkčnom ihrisku a slávnostne sme otvorili náš vysnívaný dopravný domček, plný kolobežiek, odrážadiel, prilieb. Po úvodných slovách pani riaditeľky materskej školy sme si rozbalili krásne dopravné pomôcky, ktoré budú využívať všetky deti z MŠ. No a potom sa už na ihrisku ozývali zvuky detského smiechu, radosti a dopravné ihrisko sa zaplnilo rôznymi dopravnými prostriedkami. Počasie mám trochu neprialo ale deťom to vôbec neprekážalo. Tešíme sa na jar, keď to začneme využívať naplno. Veľké ĎAKUJEME od detí na záver nášho slávnostného otvorenia patrilo všetkým, ktorí prispeli k naplneniu nášho cieľa a to: Nadácii Volkswagen, Obci Štefanov nad Oravou, Občianskemu združeniu Zvedavá včielka, DHZ Horný Štefanov, rodičom a pani učiteľkám a zamestnancom MŠ.


 

Zvedavo a bezpečne na cestách

Nadácia Volkswagen pomáhala aj u nás     

logo

     

V rámci grantového programu Projekty zamestnancov  Nadácie Volkswagen a osobnej podpory pani Lenky Brišovej získala naša materská škola prostriedky na realizovanie dopravného projektu Zvedavo a bezpečne na cestách. Hlavným cieľom projektu bolo využitie mulitifunkčného ihriska a vytvorenie takých podmienok aby sa dalo využiť ako dopravné. Zabezpečiť nákup športového a dopravného vybavenia materiálu, výstroja a pomôcok. Do prípravných prác sa zapojil kolektív MŠ a rodičia detí navštevujúcich materskú školu. Ruku k dielu priložil aj pán starosta Ing. Ivan Maťuga v spolupráci s obcou a DHZ Horný Štefanov pri stavbe dreveného domčeka. 


 

Posedenie so starými rodičmi

Posedenie so starýi rodičmiLásku a úctu k starším malé Medušky a veľké Včielky prejavilli v príjemnom popoludním strávenom so svojimi starými rodičmi. Pripravili pre nich naozaj pestrý program. Okrem krásnych piesni, básni, malého divadielka, čakalo babičky a dedkov aj iné prekvapenie. Škôlkári im nedovolili len tak pasívne sedieť, pozvali ich k tvorivým aktivitám. Spoločne vyrábali bábiku z drevenej varešky. Babky a dedkovia nesklamali, s radosťou a elánom sa zapojili do činností so svojimi vnúčatkami. Mnohí z nich si pri tom zaspomínali na svoje detstvo, či školské časy. O malú chvíľu každý v ruke držal svoju bábiku, v ktorej bolo vidieť šikovnosť, zručnosť a nápaditosť starkých a samozrejme, aj ich malých pomocníkov. Po aktívnej práci dobre padne aj odmena. Tú si naozaj všetci zaslúžili. Príjemné posedenie pri stole plnom dobrôt, ktoré im babičky a starké s láskou pripravili, ale aj pusa, objatie, či malý darček pre babku a dedka od vnučky, vnúčika. A čo bolo darčekom pre deti? Už len samotná prítomnosť starkých v materskej škole, keď mohli s hrdosťou ukázať svoju babku, dedka pani učiteľkám, kamarátom. A tiež pochváliť sa výtvormi, ktoré spolu urobili. Ich veselé, tváričky a rozžiarené očká prezrádzali, že toto sú tie pravé chvíle šťastia, radosti, po ktorých tak často túžia – babka, dedko, poď sa so mnou hrať. Príjemné popoludnie sme ukončili spoločným želaním: “Nech je zdravá stará mama, nech je dedko zdravý, aby ešte stokrát mohli spolu s nami sláviť.“


 

Smaiať sa dovolené

Smiať sa dovolenéSMIAŤ SA DOVOLENÉ je skupinový program s aktivitami. Posilňovanie zdravého psychického vývinu s dôrazom na emocionálny rozvoj, prostredníctvom zážitkových aktivít a hier obsolvovali v triede Včielok deti za prítomnosti p.Mgr. Eva Tyrolovej.

 


 

Aktivity 2017/18

September prešiel ako voda a máme október nového školského roka 2017/2018. V tomto školskom roku naďalej pracujeme na dve triedy a to trieda včielok 14 detí a trieda medušiek 8 detí. Pani učiteľky a kolektív našej materskej školy Vám a malým ratolestiam prajú, aby v škôlke nachádzali miesto pre úsmev, radosť, hru a mnoho krásne strávených chvíľ so svojimi kamarátmi.


 

dnes je: 11.12.2017

meniny má: Hilda

webygroup
ÚvodÚvodná stránka