Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktivity 2017/18

Zber prvosienok

 Zber prvosienokViete, že čaj z prvosienkových kvetov vhodný aj pre deti?Uľahčuje vykašliavanie, zmierňuje dráždenie na kašeľ a pomáha pri zahlienených prieduškách. Aj deti v MŠ vedia, že čaj je zdravý a chutný. Takto sa učíme spoznávať liečivé bylinky.


 

Speváčik

SpeváčikMaterská škola Habovka v spolupráci s OU Habovka a SPV Tvrdošín usporiadala už XIX. ročník okresnej súťaže HABOVSKÝ SPEVÁČIK. Za našu MŠ sme poslali Lauriku Gostíkovú, ktorá zaspievala pieseň Čie  sú to húsky na tej vode. Za úspešné účinkovanie v speve ľudových piesní dostala diplom a krásne darčeky, ktoré jej budú pripomínať, čo v MŠ zažila.


 

Dovoľme včielkam lietať

Projekt Dovoľme včielkam lietať  získal podporu od nadácie Volkswagen. Viac v časti projekty a súťaže materskej školy.


 

Farebný týždeň

Farebný týždeňV čase od 5.3. do 9.3.2018 bol v našej materskej škole farebným týždňom. Aktivity plné rôznorodých farieb obohacovali činnosti zamerané na prehlbovanie vedomostí detí. Každý deň mal svoju farbu a podľa toho sa každý tak obliekal. Pondelok - modrý, utorok – červený, streda – zelená, štvrtok - žltý a piatok farebný. Bolo to fajn. 


 

Karneval

Karneval.jpgFašiangy sú obdobím radosti a zábavy. Aj v našej MŠ sa dňa 9.2.2018 ozývala hudba a šťastný smiech detí. Konečne nastal deň dlho očakávaného karnevalu. Deti prezlečené do originálnych masiek tancovali, súťažili a do sýtosti hodovali na dobrotkách. Každá maska bola odmenená, no najkrajšou odmenou boli rozžiarené detské očká, radosť, dobrá nálada a pekný zážitok, na ktorý budú dlho spomínať.


 

Súťaž DOMESTOS

Súťaž DOMESTOSA je to tu. vysledky zo súťaže DOMESTOS. Podarilo sa nám vyhrať produkty Domestos v celkovej hodnote 260€ v kategórií prepočet na žiaka malé škôlky. Ďakujeme všetkým, ktorí zahlasovali a pomohli zbierať účtenky.

https://www.domestospreskoly.sk/vyhry

 

 

 


 

Otvorenie domčeka a prvé jazdy detí

Otvorenie domčekaDňa 1.12. 2017 za prítomnosti starostu obce sme sa stretli na mutifunkčnom ihrisku a slávnostne sme otvorili náš vysnívaný dopravný domček, plný kolobežiek, odrážadiel, prilieb. Po úvodných slovách pani riaditeľky materskej školy sme si rozbalili krásne dopravné pomôcky, ktoré budú využívať všetky deti z MŠ. No a potom sa už na ihrisku ozývali zvuky detského smiechu, radosti a dopravné ihrisko sa zaplnilo rôznymi dopravnými prostriedkami. Počasie mám trochu neprialo ale deťom to vôbec neprekážalo. Tešíme sa na jar, keď to začneme využívať naplno. Veľké ĎAKUJEME od detí na záver nášho slávnostného otvorenia patrilo všetkým, ktorí prispeli k naplneniu nášho cieľa a to: Nadácii Volkswagen, Obci Štefanov nad Oravou, Občianskemu združeniu Zvedavá včielka, DHZ Horný Štefanov, rodičom a pani učiteľkám a zamestnancom MŠ.


 

Mikuláš

mikulášKaždoročne prichádza 6. decembra všetky deti potešiť vzácna návšteva – sv. Mikuláš. Deti si čistia svoje čižmičky a ukladajú ich do okien. Všetci sa už teraz tešíme na rozžiarené detské očká, keď si ráno v čižmičke nájdu kopec sladkostí a iných dobrôt. A tak je celkom prirodzené, že práve Svätý Mikuláš je jednou z najobľúbenejších postáv pre deti. Deti prišiel pozdraviť Mikuláš do našej materskej školy dňa 6. decembra. Privítali ho krásnymi básňami a piesňami. A potom nastala dlho očakávaná chvíľa, kedy začal Mikuláš rozdávať deťom balíčky. Samozrejme, že ich nezabudol vyspovedať, či boli dobré, poslúchali, alebo občas aj nie. Deti mu za to povedali krátku básničku, pesničku a on ich odmenil balíčkom sladkostí.


 

Pečenie medovníkov

pečenie medovníkov22. novembra sme v našej materskej škole zorganizovali každoročnú milú aktivitu pre deti - vianočné pečenie medovníkov. Maminky deťom pripravil zásterky, valček, podložku, formičky, chutné dobroty na zdobenie pre svojich cukrárov a výroba medovníkov sa mohla začať. Pani upratovačka Evka nám pripravila chutné cesto a deti s nadšením vaľkali, vykrajávali a samozrejme niektorí aj ochutnávali ešte neupečené cesto. Po milej a veselej činnosti sme si spravili malé posedenie a pochutnali sme si na upečených medovníkoch. Zopár medovníkov sme si zavesili aj na vianočný stromček.


 

Zvedavo a bezpečne na cestách

Nadácia Volkswagen pomáhala aj u nás     

logo

     

V rámci grantového programu Projekty zamestnancov  Nadácie Volkswagen a osobnej podpory pani Lenky Brišovej získala naša materská škola prostriedky na realizovanie dopravného projektu Zvedavo a bezpečne na cestách. Hlavným cieľom projektu bolo využitie mulitifunkčného ihriska a vytvorenie takých podmienok aby sa dalo využiť ako dopravné. Zabezpečiť nákup športového a dopravného vybavenia materiálu, výstroja a pomôcok. Do prípravných prác sa zapojil kolektív MŠ a rodičia detí navštevujúcich materskú školu. Ruku k dielu priložil aj pán starosta Ing. Ivan Maťuga v spolupráci s obcou a DHZ Horný Štefanov pri stavbe dreveného domčeka. 


 

Posedenie so starými rodičmi

Posedenie so starýi rodičmiLásku a úctu k starším malé Medušky a veľké Včielky prejavilli v príjemnom popoludním strávenom so svojimi starými rodičmi. Pripravili pre nich naozaj pestrý program. Okrem krásnych piesni, básni, malého divadielka, čakalo babičky a dedkov aj iné prekvapenie. Škôlkári im nedovolili len tak pasívne sedieť, pozvali ich k tvorivým aktivitám. Spoločne vyrábali bábiku z drevenej varešky. Babky a dedkovia nesklamali, s radosťou a elánom sa zapojili do činností so svojimi vnúčatkami. Mnohí z nich si pri tom zaspomínali na svoje detstvo, či školské časy. O malú chvíľu každý v ruke držal svoju bábiku, v ktorej bolo vidieť šikovnosť, zručnosť a nápaditosť starkých a samozrejme, aj ich malých pomocníkov. Po aktívnej práci dobre padne aj odmena. Tú si naozaj všetci zaslúžili. Príjemné posedenie pri stole plnom dobrôt, ktoré im babičky a starké s láskou pripravili, ale aj pusa, objatie, či malý darček pre babku a dedka od vnučky, vnúčika. A čo bolo darčekom pre deti? Už len samotná prítomnosť starkých v materskej škole, keď mohli s hrdosťou ukázať svoju babku, dedka pani učiteľkám, kamarátom. A tiež pochváliť sa výtvormi, ktoré spolu urobili. Ich veselé, tváričky a rozžiarené očká prezrádzali, že toto sú tie pravé chvíle šťastia, radosti, po ktorých tak často túžia – babka, dedko, poď sa so mnou hrať. Príjemné popoludnie sme ukončili spoločným želaním: “Nech je zdravá stará mama, nech je dedko zdravý, aby ešte stokrát mohli spolu s nami sláviť.“


 

Smaiať sa dovolené

Smiať sa dovolenéSMIAŤ SA DOVOLENÉ je skupinový program s aktivitami. Posilňovanie zdravého psychického vývinu s dôrazom na emocionálny rozvoj, prostredníctvom zážitkových aktivít a hier obsolvovali v triede Včielok deti za prítomnosti p.Mgr. Eva Tyrolovej.

 


 

Aktivity 2017/18

September prešiel ako voda a máme október nového školského roka 2017/2018. V tomto školskom roku naďalej pracujeme na dve triedy a to trieda včielok 14 detí a trieda medušiek 8 detí. Pani učiteľky a kolektív našej materskej školy Vám a malým ratolestiam prajú, aby v škôlke nachádzali miesto pre úsmev, radosť, hru a mnoho krásne strávených chvíľ so svojimi kamarátmi.


 

dnes je: 25.4.2018

meniny má: Marek

webygroup
ÚvodÚvodná stránka