Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Občianské združenie

Oznamy MŠ

2%Vytlačiť
 

2Vážení rodičia a priatelia materskej školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces v materskej škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole

skvalitnenie vybavenia materskej školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

Do 15.2.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska alebo doneste do materskej školy.

Podávate si daňové priznanie sami?

Riadne vyplňte daňové priznanie.

Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.

V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov: Občianske združenie Zvedavá včielka

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Hlavná 127, 02744 Štefanov nad Oravou

Právna forma: Občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID):42390087

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2018) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Riadne vyplňte daňové priznanie.

Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).

V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov:Občianske združenie Zvedavá včielka

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Hlavná 127, 02744 Štefanov nad Oravou

Právna forma:Občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID):42390087

 

Súbor na stiahnutie potvrdenie 2017.pdf potvrdenie 2017.pdf (36.4 kB)

 
 

Občianske združenie

Vážení rodičia a priatelia MŠ Štefanov nad Oravou, Hlavná 127

Blíži sa obdobie podávania daňových priznaní a tým aj možnosť poukázať 2% zo svojich daní neziskovým organizáciám. V roku 2014 bolo založené  Občianske Zvedavá včielka, pre umožnenie založenia samostatného účtu v banke pre príjem príspevkov od rodičov a umožnenie registrácie pre príjem 2% z daní. Všetky finančné prostriedky poukázané na účet občianskeho združenia sú určené výhradne v zmysle Stanov Občianskeho združenia na účely skvalitnenia výchovno-vzdelávacieho procesu v MŠ (vybavenie interiéru a exteriéru, učebné pomôcky, hračky, kultúrne podujatia …).

Dovoľte, aby sme Vás týmto poprosili a vyzvali, aby ste prispeli 2% zo svojich daní a tým pomohli naším deťom navštevujúcim Materskú školu.

Nezabudnite, že o takúto finančnú pomoc pre škôlku, ktorú navštevuje Vaše dieťa, môžete požiadať aj Vašich rodinných príslušníkov, kolegov a známych aj firmy, pretože čím viac daňovníkov poukáže na účet nášho Občianskeho združenia sumu zodpovedajúcu podielu 2% zaplatenej dane, o to viac finančných prostriedkov budeme môcť použiť na skvalitnenie projektov MŠ, neustále vylepšovanie záhradného areálu, podporu vzdelávacieho procesu našich detí, rôzne exkurzie, výlety, kurzy, divadielka, tvorivú činnosť v škôlke, atď.

Ďakujeme, že i Vy patríte medzi rodičov, ktorým nie sú ľahostajné podmienky vzdelávania našich detí a že i Vy ste touto formou – Vašim finančným príspevkom prispeli k ich skvalitneniu. 

Základné údaje: 

Občianske združenie Zvedavá včielka

Materská škola

Hlavná 127

027 44 Štefanov nad Oravou

IČO: 42390087

Právna forma:  Občianske združenie

VÚB:

KÓD BANKY: 0200

ČÍSLO ÚČTU: SK 46 0200 0000 0035 7909 1151

 

Obe tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, odovzdajte do 30.4.2017 v materskej škole. Zanesieme ich za vás na príslušný daňový úrad. V prípade,že Vyhlásenie na daňový úrad zanesiete sami, informujte nás o tom.


 

Tlačivá

Potvrdenie o zaplatení dane
 Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov-2016_2017.pdf (131.1 kB) (131.1 kB)

Vyhlásenie o poukázaní 2%
 vyhlasenie.pdf (276.2 kB) (276.2 kB)

dnes je: 10.12.2018

meniny má: Radúz

webygroup
ÚvodÚvodná stránka