Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktivity 2018/2019

Veselé zúbky 2018

Veselé zúbky 2018Veselé zúbky je projekt zameraný na čistenie, starostlivosť zúbkov. N našej MŠ sme si urobili Deň veselých zúbkov aj spolu s rodičmi. Počas dňa si deti pozreli päť veselých a zároveň edukačných zúbkových rozprávok, osem videoklipov k poučným zúbkovým pesničkám a inštruktážne video. Aj vďaka nim sa deti veselou formou naučia, prečo a ako sa majú o zúbky správne starať. Každá rozprávka prináša konkrétnu tému, ktorá je podporená aj veselou, ale zároveň poučnou pesničkou, preto je to pre deti veľmi prehľadné a zrozumiteľné. Cieľom projektu je vzbudiť u deti záujem o čistenie zúbkov práve zaujímavou a hravou formou, a tak deti už v ranom veku naučiť vhodnú techniku čistenia zúbkov, aby sa im vytvorili návyky na celý život. Ďakujeme rodičom za zúbkovú hliadku.

 

http://www.veselezubky.sk/?page_id=1216&fbclid=IwAR3AZ5jMNdt80wdIsChKk8hw6ogbOGV0Y0-khHm6lh6nsQLYnCKwbJqZQ3c

 

Naš MŠ sa zapojila do súťaže veselé zúbky a VYHRALI SME: 2. miesto :) Dostaneme Veselozúbkové balíčky, plyšový Zubožrút, plagát a nálepku a hlavne produkty dm v hodnote 500 eur.

 

Tešíme sa !


 

Bupi Súťaž 2018

Bupi Súťaž 2018Zapojili sme sa do súťaže Rozprávkový karneval s Bupi 2018 a v našej MŠ sme si zorganizovali Bupi karneval. Bolo nám veselo.

Nakoľko žabka Bupi musela z dôvodu falošných hlasov prerušiť hlasovanie, rozhodla sa odmeniť z každej kategórie jednu škôlku, ktorá na začiatku súťaže získala najviac poctivých hlasov:

Hurá podarilo sa nám vyhrať cenu : Kozmetiku BUPI pre vašu škôlku v hodnote 100EUR.

TEŠÍME SA!

https://www.bupi.sk/bupi-pre-skolky/vyherne-skolky


 

Mikuláš

mikulášTradične v období ,,Mikuláša,, zavítal aj do našej MŠ tento rok obľúbený Svätý Mikuláš. Prišiel sám, čerta radšej nechal doma. Srdečne sa zvítal s deťmi a ony mu s láskou a radosťou zaspievali a zarecitovali. Porozprával sa s nimi, rozdal im balíčky plné sladkosti a potom spoločne s deťmi rozsvietil vianočný stromček. Sľúbili mu, že budú celý rok poslúchať.


 

„Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany"

112Okresný úrad dňa 3.9.2018 vyhlásil okresné kolo výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“. Cieľom súťaže bolo priblížiť deťom hravou formou, rôznorodými výtvarnými technikami a formami tématiku civilnej ochrany a jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania 112. Z našej MŠ sa zapojili dvaja chlapci, ktorí nakreslili výkres do súťaže. Úspešny T. Gálik sa umiestnil na druhom mieste. Gratulujeme!


 

Posedenie so starými rodičmi

Posedenie so starými rodičmi

„Myslím si, že je veľmi potrebné upevňovať si vzťahy s vnúčatami. Ako by žili naše babky a dedkovia, keby si dobré vzťahy neudržiavali? Dňa 26. októbra prijali pozvanie do našej materskej školy babky, dedkovia, staré mamy a starí otcovia. Veď mnohí považujú svoje vnúčatá za dôležitú súčasť svojho života. Starí rodičia sa preto veľmi radi prišli pozrieť na program, ktorý si pre nich pripravili, program vystavaný z piesní, básní, či veselých scénok. Na tomto vystúpení bola veľmi dobrá atmosféra. Na tvárach starých rodičov bolo vidieť dojatie a radosť. Pekné vystúpenie a dokonca aj spoločné občerstvenie, ktoré pre svoje vnúčatá pripravili babičky. Aj deti boli veľmi rady, že mohli takto prekvapiť svojich starých rodičov, príjemne ich potešiť a odvďačiť sa im za všetku tú lásku, pomoc a čas, ktorý im obetujú.

Nadácia Volkswagen opäť pomohla našej materskej škole!!!

Projekt  zameraný na techniku "Zvedavé včielky objavujú svet vedy a techniky"

logo

V spolupráci s nadáciou Volkswagen Slovakia sa deti spoločne so svojimi starými rodičmi mohli hrať s novými didaktickými pomôckami, ktoré umožňujú deťom objavovať a spoznávať nové a nepoznané. Deti s veľkou radosťou ukázali, čo všetko zvládnu, vedia a ako sa im v materskej škôlke darí. Aktivitami: Malí výskumníci a Pracovná dielňa pre chlapcov aj dievčatá sme si vytvorili vhodné podmienky. ĎAKUJEME !!!


 

Beseda s environmentálnym zameraním

Beseda s environmentálnym zameranímV jeden októbrový deň mali deti našej materskej školy možnosť zúčastniť sa besedy zameranej na environmentálnu výchovu s pracovníčkou CHKO (Chránená krajinná oblasť) Horná Orava, pani Ing. Zuzanou Kertysovou, ktorá navštívila našu MŠ. Hravou formou si deti osvojili poznatky o prírode. Dozvedeli sa mnoho zaujímavých informácií zo sveta našej prírody na jeseň, a to o spôsobe života stromov, listov, výživa stromov, hmyzí hotel, atď.  Na záver si spoločne nazbierané listy obkresľovali, odtláčali, dokresľovali...


 

Beseda

BesedaDňa 8.10 - utorok k nám zavítala návšteva z Banskej Bystrice. Autor knihy Ja sa z toho ušúľam! M. Kapusta a ilustrátor J. Slabej. Vytvorili prekrásnu atmosféra, umocnenú vzájomným čítaním si a prednesom básničiek, spievaním a samozrejme i kreslením. Ďakujeme za návštevu – boli ste super!!!


 

Prvý deň v škôlke

Koniec letných prázdnin a my sme sa po dvoch mesiacoch plných pohody, slnka a nových zážitkov opäť stretli v materskej škole. Tí, ktorí do materskej školy chodili, sa vrátili  k svojim kamarátom, hračkám, učiteľkám aj kuchárkam. Všetci sme zvedaví, čo nám nový školský rok 2018/2019 prinesie. Tešíme sa a urobíme všetko preto, aby ste boli v našej materskej škole spokojní.


 

Zvedavé včielky objavujú svet vedy a techniky

logo volwswagen.jpgNadácia Volkswagen opäť pomôže našej materskej škole!!!

Projekt  zameraný na techniku "Zvedavé včielky objavujú svet vedy a techniky"

Na základe žiadosti o grant na podporu projektu sa nadácia Volkswagen pozitívne vyjadrila a podporila našu žiadosť, čím sme získali finančnú podporu vzdelávania v technike u detí našej materskej školy.

Podstata projektu je v rámci aktivít v MŠ umožniť deťom metódou zážitkového učenia, formou hier, prostredníctvom technického materiálu, didaktických pomôcok, rôznymi pokusmi objavovať a spoznávať nové a nepoznané. Chceme vybudovať centrá a tak vytvoríme tvorivé prostredie na rozvíjanie špecifických manuálnych zručností a základných spôsobilostí vedeckej práce u detí. K tomu potrebujeme zodpovedajúci materiál a didaktické pomôcky technického zamerania, s ktorými to lepšie zvládneme. Aktivitami: Malí výskumníci a Pracovná dielňa pre chlapcov aj dievčatá vytvoríme vhodné podmienky.

ĎAKUJEME!!!


 

dnes je: 22.2.2019

meniny má: Etela

webygroup
ÚvodÚvodná stránka