Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kontakty

 

Materská škola

 

 

 

 

 

 

 

Charakteristika Materskej školy:

Naša materská škola je situovaná do krásneho prostredia, obklopená bohatou zeleňou.

Zariadenie je celodenné / v prípade požiadania rodiča poskytujeme aj poldennú starostlivosť/, jeden a poltriedne, so školskou kuchyňou, jedálňou a vlastnou kotolňou. Priestory sú prispôsobené prísnym hygienickým požiadavkám a nárokom na celodenný pobyt detí v MŠ. Prevádzka materskej školy je od 6.00 hod. do 16,00 hod. Triedy,  spálňa a sociálne zariadenie sú novo nadstavené  na pôvodnej MŠ, s bohatým množstvom hračiek a hravého materiálu. Trieda predškolákov je vybavená novým nábytkom. Chodby a priestory MŠ sú vyzdobené prácami detí podľa ročného obdobia, lahodiace očkám detí i rodičov.

Každá trieda je vybavená  počítačom s tlačiarňou a interaktívnou tabuľou kde sa deti oboznamujú so základmi počítačových znalostí prostredníctvom logických hier.

Exteriér tvorí  školská záhrada s preliezkami, hojadačkou a šmýkačkou.

Zameranie MŠ: Naša MŠ sa nachádza v hornej časti obce, v krásnom horskom prostredí. Preto organizujeme rôzne výlety a turistické vychádzky do lesa, zbierame liečivé rastliny, prírodný materiál a pod. Prostredie nám ďalej ponúka bezprostredný kontakt s prírodou, a tak sme sa rozhodli pre názov ZVEDAVÁ VČIELKA . Naše logo znázorňuje KVET – Prírodu, VČIELKU – Ja som, SRDCE – Ľudia, MŠ – Kultúra. Tak ako je zvedavé každé dieťa, tak aj včielka v je zvedavá, lieta z kvetu na kvet, objavuje prírodu, pozoruje ľudí, spoznáva kultúru. Tvoríme školu rodinného typu, s enviromentálnym zameraním a zameraním na udržiavanie rodinných vzťahov. V učebných osnovách zohľadňujeme obsah Štátneho vzdelávacieho programu.

Pri plánovaní výchovno- vzdelávacích cieľov rešpektujeme aktuálne výchovno- vzdelávacie potreby detí, vekové a individuálne osobitosti a rozvíjame hodnotiace a sebahodnotiace zručnosti. Zvýšenú pozornosť chceme venovať činnostiam zameraným na rozvíjanie vyšších psychických procesov, podnecovať deti k vyjadrovaniu poznatkov a postojov, k prezentovaniu zručností, návykov a skúseností.

 

Adresa:  Materská škola, Hlavná č. 127, Štefanov nad Oravou, 027 44

 

Tel.: 043/ 5322432

 

E-mail:   ms.stefanov@5gnet.sk

 

Zamestnanci:

zamestnanci

Marcela Skubanová - riaditeľka

 

Alena Jurčiová - učiteľka

 

Mgr. Jana Hulejová Majcherová - vedúca ŠJ

 

Margita Pačíková - kuchárka

 

Eva Kordiaková – školníčka


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka